Į Lazdijų krašto muziejų „atskrido“ virš 200 angelų

„Su džiaugsmu pristatau Lazdijų rajono savivaldybės mokinių piešinių konkursą–parodą „Kalėdų angelo pasaka“. Po kelių metų pertraukos vėl paskelbėme žiemos šventėms skirtą konkursą–parodą ir sulaukėme virš 200 stebuklų laukimu spinduliuojančių mokinių piešinių. Konkursui–parodai darbus pateikė net 11 rajono mokyklų“, – džiaugėsi muziejininkė Vilma Busilaitė.
Džiaugsmu pasidalijo ir Lazdijų rajono mero patarėjas Jonas Gudžiauskas, vaikus padrąsindamas ir paskatindamas. „Kaip reiks komisijai iš nugalėtojų nugalėtojus išrinkti?“ – klausė kraipydamas galvą mero patarėjas prisipažindamas, kad tikrai nepavydi komisijai sunkaus darbo išrinkti pačius geriausius piešinius, mat kad  į Lazdijų krašto muziejų pateko būtent šie darbeliai – jau didelis pasiekimas. Renginyje dalyvavo ir Lazdijų rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Asta Zablackienė. Mintimis apie parodą dalijosi ir dailės mokytojai, kas išdrįso, tas kalbėjo garsiai, o jau mažuose būreliuose, besivaišinant saldainiais, kalbėjo visi, rinko labiausiai patinkančius piešinius, tarėsi, sprendė, vertino ir galo kalboms, rodės, nebus...
Angelai atskriejo parodon žinodami savąją misiją
Atskrido angelai čia tikrai ne šiaip sau... Juk šio konkurso tikslas ugdyti mokinių meniškumą, estetinį supratimą, kūrybiškumą ir originalumą, sudaryti sąlygas saviraiškai, kultūrinei edukacijai, skatinti labiau domėtis žiemos švenčių tradicijomis, reikšme, šių švenčių simbolių prasme, suteikti galimybę įprasminti kalendorinių žiemos švenčių prasmę, grožį, išskirtinumą bei savitumą. Konkursui pateikti darbai bus vertinami šiose amžiaus grupėse: I – iki 6 metų, II – 7 – 10 metų, III –  11 – 14 metų, IV – grupė – 15 – 18 metų.
„Šilti, gražūs, jaukūs, spalvingi ir stebuklingi“, – taip moksleivių darbus apibūdino muziejininkė Vilma Busilaitė. Darbai atlikti tradicinėmis tapybos technikomis: akvarele, guašu, akrilu, tradicinėmis grafikos technikomis, išskyrus kompiuterinę grafiką.
Piešiniai bus vertinami atsižvelgiant į temos atskleidimą, pateiktos idėjos autentiškumą ir originalumą, kūrybiškumą, meninę raišką, techninį sprendimą. Darbus vertins Lazdijų krašto muziejaus direktorės įsakymu sudaryta vertinimo komisija. Iš kiekvienos dalyvių grupės bus skiriamos pirma, antra, trečia vietos. Jų laimėtojai bus apdovanoti Lazdijų krašto muziejaus direktorės įsteigtais diplomais ir Lazdijų rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus įsteigtais suvenyrais. Specialiais prizais bus apdovanoti 4 (kiekvienoje amžiaus grupėje po vieną) daugiausiai parodos lankytojų balsų surinkusieji darbai.
Angelų apsupty klausytasi dainų ir pasakos
O angelai savo lengvais sparnais suskrido į Lazdijų krašto muziejų ne tik piešiniuose. Lazdijų meno mokyklos moksleivės Gabija Nikitina (mokytoja Diana Tulabienė) savo angelišku balsu ir daina „Kalėdų varpeliai“ kvietė Kalėdas atskubėti į mūsų namus ir širdis. Andrėja Mikelskaitė (mokytoja Diana Tulabienė) su „Balta daina“ žadėjo jas būsiant baltas ir stebuklingas. Dieviški balseliai sklido į Kalėdų belaukiantį miestą net pro užvertus Lazdijų krašto muziejaus langus.
Paskui tyloje, moksleiviams patogiai įsitaisius ant kilimo, buvo klausytasi pasakos.  Pasakų, kaip ne keista būtų, pasirodo, klauso ir mokytojai, ir tėveliai, ir net mero patarėjas. Juk žinia, kad Kalėdos atneša į mūsų  gyvenimus daug paslapties, grožio, džiaugsmo, dovanų, dėmesio vienas kitam. O jų belaukiant nejučia imi tikėti stebuklais ir pasakomis, ir dar labiau svajoti. „Svajonės gali būti didelės, gali būti mažos, vienam didelė gali atrodyti maža, o maža – didele, skirtingiems žmonėms skirtingi dalykai atrodo svarbūs“, – prieš pradėdama sekti pasaką sakė muziejininkė Vilma Busilaitė. Ir tada...
„Aš jums paseksiu vieną pasaką... apie norus, apie jų svarbumą. Ir kaip mažas noras gali virsti dideliu ir svarbiu“, – šypsodamasi sakė muziejininkė. Pasaka apie angelus ir jų didelius ir labai svarbius darbus, ir apie tuos angelus, kurie pagelbėja žmonėms darydami mažus, bet labai labai svarbius darbus. O pats geriausias įrodymas, kad stebuklai tikrai vyksta, pasakos kartais atkeliauja į mūsų gyvenimą ir virsta realybe – tai ši paroda. „Gal jums atrodo, kad nupiešti piešinį ir juo pasidalinti – mažas darbas, bet piešinys prie piešinio ir visa salė pilna piešinių, spindinčių gerumu, džiaugsmu, šiluma ir jaukumu. Paroda sukvietė visus jus, atėjote su gera nuotaika, besišypsodami. Šypsena prie šypsenos ir kiek daug besišypsančių, laimingų žmonių. O tai labai labai didelis darbas“, – sakė muziejininkė Vilma Busilaitė.
Ir dar... Angelai plasnos Lazdijų krašto muziejuje iki sausio 25 dienos. Tada ir bus paskelbti nugalėtojai. Angelai glostys plaukus visiems atėjusiems į Lazdijų krašto muziejų ir, žinoma, kvies balsuoti, išrinkti labiausiai patikusį darbą, savo angelą sargą – šviesų, artimą. Atverkime širdis ir pajuskime tuos, kurie budi šalia, o per gražiausias metų šventes netgi suskrenda draugėn – vaikų piešiniuose.
Dineta Babarskienė

 

Autorius: 
„Lazdijų žvaigždės“ inf.