Ar sukursime gerovės valstybę, stumdami vaikus į vargą?

Kapčiamiesčio pagrindinė mokykla įsikūrusi pastate, kuriame ir seniūnija, ir kitos įstaigos. Ar daug lėšų bus sutaupyta, mokyklą pavertus pradine? Direktorius Z. Kukučionis: ,,Aš nebijau kalbėti – nesu prisirišęs prie direktoriaus kėdės. Dėl ko gyvename? Ar vien dėl pinigų?! Nežinau, kodėl taupoma naikinant ar jungiant mokyklas".

Maždaug 5 valanda ryto. Septynmetis ar vyresnis vaikas keliasi iš guolio. Apsirengęs, neretai nepapusryčiavęs kelis kilometrus eina iki vietos, kur 6 val. 10 minučių jo lauks autobusiukas, nuvešiantis į mokyklą, esančią už dar 18 kilometrų. Tasai vaikas per pamokas užsnūsta, o namo parvežamas apie 17 val. Tokia situacija – neišgalvota. Švelnesnė ar dar rūstesnė kasdienybė vyrauja nemažoje dalyje kaimiškos Lietuvos. Ar teisinga, kad tokių situacijų skaičių užsimojo padidinti šalies prezidentas ir ministras pirmininkas, siūlydami partijoms pasirašyti susitarimą, kuriuo remiantis jau nebe savivaldybės, o Vyriausybė vykdys dar uolesnį mokyklų optimizavimą, daugelį jų panaikindama, o penktas ir šeštas klases priskirdama pradiniam mokymui? Atseit tai padės pasiekti geresnių mokymosi rezultatų.
Plačiau - ,,Lazdijų žvaigždėje" (2020-01-17) ir ,,Ūkininko patarėjuje"(2020-01-14).

Autorius: 
"Lazdijų žvaigždės" inf.

Komentarai

Nepyk kukucioni bet laikyt pustustes mokyklas seniai neapsimoka, uzdaryt kuo skubiau.

nuo kada vaikai ir jų mokslas turi įvertinimą apsimoka/neapsimoka? Arba -ligoninė dirba nuostolingai - kaip koks fabrikas, kur dirbtines širdis gamintų ir pardavinėtų

Kam ją uždaryti? Vaikai mielai nori eiti į mokykla. Geras direktorius. Ir vaikai draugiški. O kas Veisiejuose? Patyčios.

Patyčios užgrūdina. Kapčiamiestyje mokinukai mokosi 8-10, o Veisiejuose vos 4-5 gauna. Tai ką ir bekalbėti. Jei anksčiau ateina į Veisiejus prasilaužia. O kad direktorius nebebus direktorius tai dabar ir stradalina. Tik dėl posto ir pinigų kaunasi. Nebus jau kaimo mokyklos ,, karalukas".

Kokių nesąmonių žmonės prikalba ir prirašo: Veisiejuose patyčios, veikia kažkoks mistinis geltono autobusiuko vairuotojas - siaubūnas, kuris vertėsi su vaikais, piktas, nabagiukus paleidžia toliau nuo namų, kur jam šauna galvoje. Ir apskritai Veisiejų gimnazija - kažkoks mokymosi ,,kombinatas", kur vaikučiai atėję iš tokios jaukios kaimo mokyklėlės nepritaps.

Pasižiūrėkit kokie ,,angeliukai" ateis. Tiem besimokantiems čia bus geriau. Nepatinka geltonas autobusiukas važiuok maršrutiniu arba savo. Šiaip tais nereikia paskalų skleist vairuotojai geri, paleidžia kur gali pagal KET ir su vaikais maloniai bendrauja. Ir tik nereikia ne į miestus vaikais eis. Provincijoje tikrai ne toks kombinatas kaip mieste.

Kas čia tau geras kad kasdien pisa protą nieks nenori šitoj mokykloj mokytis o dar labiau nes Kukučionis papirkineja vaikus kad aitu Čia mokytis

Jeigu taip jau paėmus iš visos vadybinės pusės, tai mokyti ką nors visiškai neapsimoka, nes nesukuriamas joks produktas, o pinigai tik švaistomi. Tačiau nepaisant to, vistiek yra mokoma, leidžiami pinigai mokymui. O kodėl dabar taip? Ogi todėl, kad taip investuojama į ateitį ir ateities produktų kūrimą, kurie tikrai atsipirks ir atneš naudos. Taigi, kartais netgi nėra svarbu, kiek tų moksleivių mokykloje yra, bet svarbu yra tai, kad jie būtų tinkamai mokomi vietos mokykloje, kad jie suspėtų laiku paruošti namų darbus, laiku pavalgyti, laiku išsimiegoti kad kitą dieną vėl galėtų būti mokomi savo vietos mokykloje, gautų atitinkamą išsilavinimą ir galėtų ateityje kurti produktus, kurie anot Jūsų "apsimoka". Nes jeigu žiūrėsime į viską, kas tik apsimoka, tai greitai prieisime prie bendro pasaulinio iškrypimo.

Reikejo issaugoti vaikus dominuoti juos ivaireis bureliais o ne gazdinti kad neprapuls mokekla del to kad iseini...deje bet va ir prapuole.

na sujungtose klasėse mokydami tai tikrai stumsim vaikus į vargą nes tokiose klasėse na sutikit neįmanoma pvz. matematiką išdėstyti septintokams ir 8-okams kartu. O vėliau nuėjęs į kitą mokymo įstaigą toks mokinys paklius į tą tikrą vargą.

Sunku dirbti jungtinėse klasėse, bet taip pačiai sunku dirbti ir mokytis klasėse, kur 30 mokinių. Ir vienur, ir kitur reikalingas diferencijavimas. Bet mažesnėse mokyklose lengviau pamatyti kiekvieną vaiką. Mokinių pasiekimai ne tik nuo mokyklos priklauso ir vaikai yra tėvų, o ne mokyklos. Kokį indėlį įdeda tėvai iki vaikas į mokyklą papuola, tokį rezultatą paskui turi. Panašu, kad daugelyje šeimų vaikai yra nepastebėti, jau nekalbu apie kai kuriose šeimose negebėjimą sudaryti elementarias, saugias gyvenimo sąlygas. Ir net kalnas daiktų ar supirkti telefonai neatpirks tėvų dėmesio, meilės ar pabendravimo. Vertybes vaikai atsineša iš šeimų, tėvų kurie yra jiems autoritetai nors ir ne patys geriausi, o mokykloms reikia reikia dirbti su vaikais, kurių vertybes šlubuoja. Tad kartais kaimo mokyklose vaikams mokykla yra ne tik mokykla, bet ir saugi, jauki vieta.

Kiek klasių tamsta baigiai ,kad tiek klaidų privėlei ?

Pasiklydęs Lietuvos švietimas.. Deklaruojamas išskirtinis dėmesys kiekvieno vaiko asmenybei ir jo poreikiams, mokytojo autoriteto didinimas, o realiai vaikai sukišami į fabrikus, kur pradingsta gausoje, mokytojai išvargę nebegeba spręsti patyčių problemų, o ką jau kalbėti apie individualų dėmesį vaikui..

O sovietmečiu pavyzdžiui po 30 arba 40 mokinių mokėsi klasėj ir jokių patyčių. Plius mokytojas autoritetas. O dabar... Žinau, kad mokiniai net mokytojus net ku**om vadina. Dabar šiltnamiai vaikai. Gal kaip tik reiktų mažiau dėmesio, nes po to užauga ir savo proto neturi.

Kaip aš dažnai sakau: "kuo blogiau - tuo geriau, greičiau žlugsime - greičiau kelsimės"... Nors irgi klausimas, ar bus dar kam nors keltis po to žlugimo? Aš taip pat esu ex-mokytojas. Tačiau tokioje mokykloje negaliu dirbti, kaip kad ji yra dabar, kai mokytojas ir jo autoritetas yra numesti į devintą pragaro griovą, kai vaikų teisės išsikerojusios ir dar eskaluojamos, ir visai nežinoma moksleivių, kas yra pareigos, kai pamokų metų nesivaldoma iš moksleivių pusės ir mokytojas yra be jokių skrupulų ciniškai pasiunčiamas ant trijų raidžių. Beje, neseniai skaičiau internete, kad Kazachstanas priėmė įstatymą "Dėl mokytojo statuso", kur sakoma, kad už mokytojo įžeidimą gresia areštas ir sunkiais atvejais netgi įkalinimas. Sakysite - prasilenkimas su demokratija ir vakarietiškomis vertybėmis? Bet mano mielieji, ar yra kita išeitis, kai su mokytoju ir jo autoritetu visuomenėje visiškai nesiskaitoma? Deja, kitos išeities jau nėra.

Jei direktoriaus kėdės nesilaikai, tai gal reikia pasitraukti ir užleisti tiems kas keltų mokyklos lygį o nesmukdytų.

O kas gi kaltas, kad vaikų nepridirbot? Būtumėte mažiau miegoję, mokyklų dabar nereikėtų uždarinėti. Tai kas gi dabar kaltas, tėveliai ar valdžia???

gal jau visiems visko gana. Ar nepradedam pavargt nuo viso sito.

Tai gi bėk pas savo merę. Gi pats tai su ja ir už ją ėjai. Tai saviškiams būk dėkingas, kad sosto netekai. Ir kaip čia dabar nebūsi direktorius. Gal pasiūlys kažką geresnio. Pačio dukra irgi Veisiejuose baigė. Ir ką blogai?? Ar būtų ji gavusi tokį gerą išsilavinimą Kapčiamiestyje?

merė nepripieš vaikų jeigu jų nėra, o kad kiek vargo vaikas pamato tai geresiu žmogum užauga.

Sveiki, mokykla yra dėl mokinių, ne dėl mokytojų ar direktoriaus. Beje, ką tas direktorius baigęs? LŽŪA?! Kiek mokinių šiuo metu toje didžiulėje mokykloje mokosi? 100 ar jau ir tiek nelikę? Kiek šildymas patalpų ir visa kita kainuoja? Kokia mokytojų kvalifikacija ir kokie mokinių pasiekimai? Visa tai sužinoję, matysime tikrąjį vaizdą. Mokykla, kaip mokslo ir kultūros židinys yra svarbus miesteliui, bet mokinių interesas ir mokslo kokybė yra daug ir žymiai svarbesni už viską!

nu tu cia totaliai nusisnekejai-isiblaivyki

O kur dabar esat konservatoriai, kodel tylite ir pasiduodate valstiečiams ir jų mokyklų naikinimo politikai, kur socdemai, tupite kaip peliukai po šluota .Jo rajonui krachas nuo tokio vadovavimo.

Labai įdomu. Anksčiau buvo daug mokinių ir buvo mokytojai dirbę savo darbą. Dabar mokyklos tuštėja o kuriami etatai tokie kaip mokytojų padėjėjai. Kam, kokiu tikslu ? Mokinių skč. mažėja, tai ką tos mokytojos, neapsidirba kad dar reikia padėjėjų? Ir iš vis, kam reikalingi tie mokytojų padėjėjai?

Tai jau tikrai. Rajono valdymo lygis aiškėja. Net gėda prisipažint, kad šitą merę ir aš rinkau, balsą už ją atidaviau... Kiek suprantu, didžiausias jos prioritetas - gražios nuotraukos, savęs aukštinimas, teisingumo ir lygybės principų pamynimas ir galutinis švietimo genocidas- uždarytos mokyklos, į kitus rajonus išvykęs jaunimas, padidėję bedarbių gretos. Ne tokių pokyčių tikėjomės.

Ausma pirmiausia perziurek mokyklose darbuotojus ju visur labai daug, pravaikyk ir dar kam mokyklose bibliotekos uztenka kaimu biblioteku ir kam reikalingi mokytoju padeejai ir burys valytoju.

kaimo mokyklose su 10 mokinių klasėje nesusitvarko mokytojas, kad reikia padėėjo???

Kažkodėl komentatoriai tik puola direktorių, tačiau neatkreipia dėmesio į vieną pastraipą, kur paminėta, kad kiekvieną dieną yra vežama visas autobusas vaikų iš Lazdijų į A.Kirsną, kad išsaugotų A.Kirsnos mokyklą. Ar Jūs matėte didesnę panieką kitoms mokykloms. Pagaliau juk tai akivaizdus lėšų švaistymas- kiek tai kainuoja biudžetui niekas nesusimąsto. Kur gi pagaliau STT, kodėl nematoma tokio akivaizdaus piktnaudžiavimo, ar savų nejudina. Ir kaip tai traktuoja Lazdijų gimnazija-kurios autobusiukas veža tuos mokinius, o gal tie mokiniai mokosi ir Lazdijuose ir A.Kirsnoje...

O kiek Kirsnos vaikų išvažiuoja į Lazdijus, jau po rugsėjo kai kurie vaikai išvyko. Kur švietimo specialistai, kad nesidomi, kodėl taip yra mokykloje. Tai kažkas negerai. Mokyklai vadovauja vienas žmogus, kuris dirba už tris žmones: pradinių klasių mokytojas, pavad. ugdymui ir l. e. Direkt. pareigas. Rajone daug įvairių profesijų bedarbių. Tai kaip galima visus darbus atlikti gerai? Kokios jo kompetencijos?

ka tai reiskia isvaikyk,o kur detis zmonems ,kaip gyventi ,eiti i uzimtumo tarnyba ir sedeti susiguzus ant lovos ,ziureti i viena taska ir sakyti ,nenoriu gyventi,ar dar mazai turim bedarbiu ,turbut niekada ,zmogau ,nebuvai netekes darbo ,kad taip kalbi arba esi visiskas kaimietis be suvokimo

Turbūt nuo kaimo netoli ir Jūs esat nukeliavus. Ne esu prieš vežiojimą, tegul būna tos mokyklos, tačiau kodėl yra vieni lygesni už kitus. Į A.Kirsną veža autobusiukas vaikus iš Lazdijų, tai tegul veža ir į kitas mokyklas ir nereikės uždarinėti mokyklų,žmonės turės darbo, tik kažkodėl tas galima tik vienai mokyklai...

Būtinai reikia peržiūrėti, nes yra kad pensininkai dirba keliais etatais, o jauniems žmonėms darbo nėra.

Dar daug reikia ,tamstos jums domėtis kam reikalinga mokiniui mokytojo padėjėjas.

Prasome supazindinti gyventojus kurios mokyklos bus uzdaromos pirmiausiai, nuo sio rudens. Gal ir teisinga kam tusciose mokyklose armija darbuotoju islaikyt.

Visų pirma reikia atsisakyt mokytojų padėjėjų etatų, nes apie jas jau sklando įvairių istorijų. Įdomu, kokio jos dar išsilavinimo. Ateina nieko nedirba ir naudingumo iš jų apvalus nulis.Sumažint valytojų arba sargų etatus.

Kelias pazinojau tai su pedagogika nieko bendro nebuvo. Pora dirba dar ir siandien. Graudu.

Pasakei ir padaeyta. Dar tau toli iki suprtimo kam mokyklose reikalinga mokytojo padėjėjas.

Juokinga jeigu nebūtų graudu, gaila, kad žmonių supratimas toks.

pilnai pritariu kam reikalinga mokytojo padeeja niekaip suprast negaliu tai pinigu svaistymas

pilnai pritariu kam reikalinga mokytojo padeeja niekaip suprast negaliu tai pinigu svaistymas

anksčiau klasėse būdavo virš 3O mokinių ir nebuvo jokių padėjėjų, ir tvarka buvo. Dabar klasės pustuštės ir etatų bile kiek prikurta

O kam reikalingas mokyklos vadovas jei darbo metu feisbuke bankukenų lipdukus užsakinėja? Net man įdomu :-(

Vienoj kaimo mokykloj 7 mokytojai padejejai. Tie patys moko, tie patys padeda arba nepadeda. Niekas nemato, kad kitų švietimo pagalbos specialistų nėra, nors jų labiau reikia nė gal būt padėjėjų. Tai kas šitas sritis rajone kuruoja? Kaip tie mokytojai sutelpa į tvarkaraščius?

tai nelaikyk tusciose mokyklose, o perkelk i naujai sukurtas darbo vietas , kad turetu uz ka duonos , vaistu nusipirkt ir apmoket mokescius. Pirma reik sukurt darbo vietas , atidaryt naujas imones, cechus, o paskui atleidinet . Sukurt darbo vietas, tai vaiku bus mokyklos pilnos .

Mokyklos prikistos ukvedziu, valytoju, padeeju, sekretoriu, pavaduotoju o mokiniu mazai gal tikrai verta perziuret darbuotoju sarasus. Ir dar ar matet mokytoja ar mokyklos darbuotoja kulturos renginiuose , ar bibliotekoje tikrai kad ne todel nepykit mokyklu darbuotojai gal laikas ir jum pradet dirbt.

Galiu pasakyti mokytojų padėjėjai reikalingi, kad užsiimtų su tais ,,dauniukais" čia nieko įžeist nenoriu. Reikalingi atsilikusio proto vaikams, kurie integruojami su normaliais vaikais. Juk tiem protiškai nesveikiem vaikam nieko pasakyti negalima, jei nenori ir nedaro, neduok Dieve kažkas jam kažką pasakys. Mat jis labai ,, jautrus". Nesveiko proto sutvėrimai terorizuoja normalius vaikus, spjaudosi, tyčiojasi, kandžiojasi, o tos padėjėjos tuos pamišėlius prižiūri. Nors galėtų juos atskirti ir spec mokyklose juos auklėti.

Galiu pasakyti mokytojų padėjėjai reikalingi, kad užsiimtų su tais ,,dauniukais" čia nieko įžeist nenoriu. Reikalingi atsilikusio proto vaikams, kurie integruojami su normaliais vaikais. Juk tiem protiškai nesveikiem vaikam nieko pasakyti negalima, jei nenori ir nedaro, neduok Dieve kažkas jam kažką pasakys. Mat jis labai ,, jautrus". Nesveiko proto sutvėrimai terorizuoja normalius vaikus, spjaudosi, tyčiojasi, kandžiojasi, o tos padėjėjos tuos pamišėlius prižiūri. Nors galėtų juos atskirti ir spec mokyklose juos auklėti.

del kazkokiu daunu turi but dvi mokytojos tai kazkokia nesamone pilnai tikiu kad ystatymai sukurti daunu

Baikit, gi Klėjaus sesuo irgi jau dirba mokytojos padėjėja, nors buvo pardavėja tokia visada susiraukus

Nesuprantu, tai kaip toj pačioj klasėj protingi ir netokie protingi, mokytojas, padėjėjas sutelpa ir vieni kitiems netrukdo. Tai tie padėjėjai apsaugo protingus nuo tų, kur kandžiojasi. Kažkas ne taip.. .