Šventinės maudynės Baltajo ežere

Apie tai, kaip iškilmingai lazdijiečiai šiemet paminėjo Vasario 16-ąją, kalbėjo rajono spauda, internetiniai portalai, televizija. Tačiau visi jie pamiršo plačiau papasakoti apie vieną įdomų faktą – Vasario 16-osios šventę, ankstyvą rytą nuo 7 valandos, pradėjo Lazdijų sveikuoliai bei jiems prijaučiantys Lazdijų miesto gyventojai. Savo renginį, skirtą Valstybės dienai, jie pavadino „Vasario 16-ąją švęsk kitaip“. Susirinkę paplūdimyje prie Baltajo ežero, kur tradiciškai vyksta visi Lazdijų sveikuolių klubo renginiai, jie pirmiausiai atliko specialią apšildančią mankštą, kurią vedė Visuomenės sveikatos biuro direktorė Ramutė Kunigiškienė. Kad galėtų tinkamai sušilti ir nerti į ledinius Baltajo vandenis, po mankštos visi, nešini trispalvėmis vėliavėlėmis, leidosi į meditacinį bėgimą.
Nors iš viso šiame rytmetiniame Vasario 16-osios renginyje dalyvavo daugiau nei 40 aktyvaus gyvenimo būdo propaguotojų, tačiau šokti į eketę išdrįso tik maždaug trečdalis. Pasak Lazdijų visuomenės sveikatos biuro direktorės R. Kunigiškienės, ypač džiugino tai, jog kai kurie šio rytmečio dalyviai į paplūdimį buvo atėję tik pasmalsauti, pažiūrėti, kas čia vyks, tačiau vėliau prisijungė prie mankštos, prie bėgimo, o galiausiai ir išsimaudė. R. Kunigiškienė sako pastebėjusi, jog besimaudančiųjų būryje beveik pusė buvo naujokai, kurie pirmą kartą gyvenime šoko į ledinį vandenį. Tarp jų – ir rajono savivaldybės administracijos direktorius Audrius Klėjus, kuris renginio išvakarėse sakė dar nežinantis, ar išdrįs maudytis. Tarp sveikuolių, įveikusių ledinio vandens baimę, buvo rajono savivaldybės skyrių vedėjai, ligoninės gydytojai, sporto treneriai, būrys jaunųjų šaulių, vadovaujamų Kęsto Pilecko. Tie, kurie maudėsi pirmą kartą, sakė nesitikėję, jog ledinis vanduo suteikia tiek energijos ir tokį ypatingos laimės pojūtį. Visi jie toliau dalyvavo ir kituose šiai dienai skirtuose renginiuose.
Kaip sakė šio renginio iniciatorė ir organizatorė R. Kunigiškienė, nuo šių metų rytmetinis Vasario 16-osios renginys prie Baltajo ežero bus organizuojamas kasmet bei taps rajono sveikuolių ir visų, kurie jiems prijaučia, nauja tradicija.

Nijolė Sukackienė, „Lazdijų žvaigždė“

Autorius: 
Lazdijų žvaigždės inf.

Komentarai

Robertai, tuoj priims i darba gerb. mieras